Hyundai Ioniq 5 1

آیونیک 5 کراس‌اور برقی جدید هیوندای


انتشار مشخصات فنی هیوندای آیونیک 5

انتشار مشخصات فنی هیوندای آیونیک 5 هرچند که خودرو‌های کره‌ای، هنوز توانایی لازم برای رسیدن به مهندسی آلمانی و هنر ایتالیایی را ندارند؛ اما نادیده گرفتن تلاش و پیشرفتشان، دور از انصاف است. هیوندای، که یکی از خودروسازهای خوش‌نام کره است، اخیراً مشغول پروژه کراس‌اور برقی به نام Ioniq 5 با امکانات جدید است.

”با سفارش نسخه First Edition، یک کراس‌اور برقی با باتری 58 کیلو‌وات‌ساعتی خواهید داشت که با هر بار شارژ شدن می‌توانید 450 کیلومتر را سفر کنید.“طبق گزارشات، مرکز هیوندای در اتریش، از هم‌اکنون تا 31 ژانویه سال آینده پذیرای سفارش برای نسخه First Edition این کراس‌اور برقی است.

 

مشخصات فنی آیونیک 5

انتشار مشخصات فنی هیوندای آیونیک 5 یکی از ویژگی‌های برجسته هیوندای آیونیک 5 نسخه First Edition، استفاده از دو موتور برقی است که هر کدام برای یک محور مخصوص، نیرو تولید می‌کنند. با همکاری این دو موتور، آیونیک 5 می‌تواند 308 اسب‌بخار قدرت تولید کند و خود را در مدت 5.2 ثانیه، از سکون به سرعت 100 کیلومتر‌ برساعت برساند‌.

‌هیوندای در بخش باتری هم کم کاری نکرده و شما با سفارش نسخه First Edition، یک کراس‌اور برقی با باتری 58 کیلو‌وات‌ساعتی خواهید داشت که با هر بار شارژ شدن می‌توانید 450 کیلومتر را سفر کنید.

‌البته برای کسانی که حوصله کمتر و عجله بیش‌تری دارند، باتری 73 کیلو‌وات‌ساعتی هم قابل سفارش است که با هر بار شارژ، توانایی طی‌کردن 550 کیلومتر را دارد. در این حالت سقف با پنل‌های خورشیدی مشابه آنچه در هیوندای سوناتا هیبریدی دیدیم، پوشیده می‌شود.  اگر این باتری را به منبع 800 ولتی وصل کنید، فقط 18 دقیقه طول می‌کشد تا آیونیک 5 شما، 80 درصد شارژ شود.

ادامه مطلب
مشخصات پیشرانه‌های سانتافه اعلام شد

 

انتشار مشخصات فنی هیوندای آیونیک 5

انتشار مشخصات فنی هیوندای آیونیک 5

Hundai Ioniq 5

 

بررسی طراحی آیونیک 5

به نظر می‌رسد هیوندای قصد دارد زبان طراحی چراغ‌های LED را دستخوش تغییر قرار دهد. این را می‌توان از روی پوشش سنگین استتاری نیز متوجه شد.

بیشتر بخوانید: انتشار مشخصات فنی هیوندای آیونیک 5

آیونیک ؛ برندی جدید از هیوندای

فرم ستون‌های A و C و نمای بخش جانبی خودرو ظاهری اسپرت به چهره آن بخشیده و هیوندای آیونیک 5 را تا حدود زیادی از سایر خودروهای کراس‌اور متمایز ساخته است. حاشیه تیره اطراف پنجره‌ها نیز باعث ایجاد تضاد بصری میان این قطعات و رنگ بدنه خودرو می‌شود.

در نمای عقب تنها بخش کوچکی از چراغ‌ها را می‌توان مشاهده کرد ضمن این‌که به نظر می‌رسد طراحی خودرو در این بخش از فرمی ساده به همراه خطوط تیز پیروی می‌کند.

 

زمان تولید و قیمت احتمالی آیونیک 5

آن‌طور که هیوندای می‌گوید، طی چند سال آینده 5 خودروی برقی جدید را رونمایی خواهد کرد. در واقع آیونیک 5 یکی از همین پروژه‌ها است. پیش از این برخی رسانه‌ها این خودرو را با نام هیوندای 45 معرفی کرده بودند. چراکه تقریباً مطمئن هستیم این خودرو ویرایش تولیدی همان کانسپت 45 است که سال 2019 رونمایی شده بود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که هیوندای به اولین مشتریان کراس‌اور برقی خود، اطمینان داده است که اوایل سال 2022 می‌توانند آیونیک 5 خود را به خانه ببرند. این کراس‌اور برقی احتمالاً قیمتی بین 40 تا 45 هزار خواهد داشت. این خودرو برای حفظ بازار کونا برقی می‌بایست در جایگاهی بالاتر از آن قرار بگیرد.

مترجم : مریم سادات نوری

 

 

ادامه مطلب
تویوتا تاکوما با پکیج TRD Lift