سوناتا 2020

سوناتا 2020


نسل جدید هیوندای سوناتا 2020 به صورت رسمی رونمایی شد

نسل جدید سدان نیمه لوکس کره ای، یعنی هیوندای سوناتا 2020 ، حدود یکماه دیگر در نمایشگاه خودرو نیویورک 2019 به معرض نمایش عموم گذاشته خواهد شد. تصاویر منتشر شده از این خودرو، سوناتا جدید را جسورانه تر و به صورت کوپه نمایش می دهد. هیوندای سوناتا 2020 ، نسل هشتم از این سدان سایز متوسط و نیمه لوکس کره ای خواهد بود که به بازار ارایه می شود.
روند تغییر رویه هیوندای در طراحی سوناتا و تبدیل آن از یک سدان رسمی به یک سدان اسپرت، در نسل هشتم نیز ادامه یافته است و با نگاهی کلی به ظاهر خودرو، می توان مشابهت های بسیاری را بین نسل هشتم و نسل ششم هیوندای سوناتا ، که در کشورمان به واسطه ظاهر فضایی اش شناخته می شود، یافت.
نسل هشتم هیوندای سوناتا، جز اولین خودروهای این کمپانی است که از زبان طراحی جدید هیوندای بهره می برند. این زبان طراحی جدید، نخستین بار در مدل مفهومی Le Fil Rouge دیده شد و هیوندای سوناتا 2020 ، شباهت بسیاری به این مدل مفهومی دارد. برای اولین بار در محصولات هیوندای، شاهد استفاده از چراغ های پنهان در سوناتا 2020 هستیم که پیش از آن، در مدل مفهومی HDC-2 که سال گذشته در نمایشگاه خودرو پوسان معرفی گردید، دیده شده بود. این چراغ ها هنگامی که خاموش هستند، به صورت قطعات کرومی دیده می شوند، و در روز، به عنوان دی لایت ایفای وظیفه می کنند و ظاهری عجیب و نوآورانه به خودرو بخشیده اند.

ادامه مطلب
رونمایی از تویوتا 86 بلک لیمیتد
sonata1
هیوندای سوناتا 2020

سونگ یوپ لی، معاون ارشد این شرکت و رئیس مرکز طراحی هیوندای، اعلام کرد که اعمال سبک کوپه بر روی هیوندای سوناتا جدید، مشابه یک جشن بزرگ برای این خودرو محسوب می شود. صندوق عقب کوچک و حجیم و کاپوت کشیده، موجب ایجاد حس روانی سیال بودن و در عین حال تعادل برای بیننده می شود که در نهایت به جلوپنجره ای با مارک هیوندای ختم می شود. استفاده از چراغ های LED ، ظاهری بسیار شیک و مشتری پسند به این خودرو بخشیده است و کمتر کسی می تواند آن را زیبا قلمداد نکند. علاوه بر زیبایی، این نسل نسبت به نسل قبلی بزرگتر و کشیده تر شده است. طول کلی خودرو نسبت به نسل قبلی، 45 میلیمتر افزایش داشته است، در حالیکه ارتفاع خودرو 30 میلیمتر کاهش داشته و عرض خودرو نیز 25 میلیمتر افزایش را تجربه کرده است. فاصله بین دو محور هیوندای سوناتا 2020 نیز نسبت به نسل قبلی، 35 میلیمتر افزایش پیدا کرده که به معنای فضای پای بیشتر برای راننده و سرنشینان است.

sonata2
هیوندای سوناتا 2020

تلاش های هیوندای برای جذابیت بخشیدن به سوناتا 2020، تنها به ظاهر خارجی محدود نمی شوند و هیوندای در درون کابین نیز فعالیت های مثبتی را انجام داده است. طراحان برای ساخت داشبورد، نیم نگاهی به وضعیت کابین هواپیما ها داشته اند و از همین رو صندلی ها برای نشستن راحت تر هستند، فرمان به خوبی با وضعیت راننده تنظیم می شود، و دریچه های تهویه هوا، وظیفه سرد سازی یا گرم سازی اتاق را به نحوی رضایت بخش، بدون آنکه سرنشینان آزار ببینند، انجام می دهند. صفحه نمایش سرگرمی، کاملا دیجیتال بوده و برای نشانگرهای پشت آمپر نیز هیوندای یک صفحه نمایش لمسی خازنی تدارک دیده است. مشابه هیوندای سانتافه جدید، به جای دسته دنده، شاهد استفاده از دکمه ها برای تغییر وضعیت جعبه دنده هستیم. همچنین مالکین سوئیچ مبتنی بر تلفن هوشمند را دریافت می کنند، بدین معنی که با نصب یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه مالک، وی می تواند قفل خودرو را باز کرده و یا موتور را استارت بزند.

ادامه مطلب
دورخیز هیوندای برای تسخیر اروپا
sonata3

رونمایی از نسل جدید هیوندای سوناتا 2020 در نیویورک

API SAE اتومبیل استینگر الانترا النترا انژکتور بنزین تابستان تایر تایم تسمه تصاویر اولیه از فیس‌لیفت هیوندای آزرا تفاوت تایرهای زمستانی با سایر تایرها تویوتا تویوتا تاکوما تویوتا راوفور خودروی سال ژاپن شد جنسیس خرید خودرو روغن رونمایی زمستان زنجیر_چرخ ساسات سرد سمند سوناتا قیمت قیمت روز خودرو در بازار آزاد و درب کارخانه 25 آذر 1398 لاستیک ماشین محافظت معرفی-هیوندای-توسان-مدل-2020 معرفی تویوتا هایلندر مدل 2020 موتور نکات نیویورک هیبرید هیوندای هیوندای سوناتا 2020 پژو کلیدی کیا کیا تلوراید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید