Eelectric Car - tesla

Eelectric Car - tesla


براساس تحلیل کارشناسان، خودروسازان اروپایی در سال 2020 تمام تمرکز خود را بر تولید خودروهای برقی خواهند گذاشت تا میانگین آلایندگی دی‌اکسید کربن محصولات خود را کاهش دهند.

Eelectric Car 1

غیر از تدوام حضور خودروهای برقی که قبلاً عرضه شده‌اند، بازار خودرو در سال 2020 شاهد معرفی نسخه برقی از مدل‌های نام آشنا همچون مینی کوپر، واکسهال (اپل) کورسا و فیات 500 نیز خواهد بود.

در حقیقت تنوع مدل‌های برقی قابل خریداری برای مشتریان اروپایی تا پایان سال 2020 از کمتر از 100 مدل کنونی به 175 مدل خواهد رسید. براساس تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده از خودروسازان، این تعداد تا سال 2025 به بیش از 330 مدل خواهد رسید.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط نشریه اقتصادی بلومبرگ، سهم خودروهای برقی از بازار خودروی بریتانیا از 3.4 درصد فعلی به 5.5 درصد در سال 2020 افزایش خواهد یافت. به بیان دیگر، آمار فروش این نوع خودروها از 80 هزار دستگاه فعلی به 131 هزار دستگاه در سال 2020 خواهد رسید. خبر مهم اینکه تا سال 2026 سهم فروش خودروهای برقی از بازار بریتانیا به یک پنجم از کل خواهد رسید.

براساس پیش‌بینی‌ها، فروش خودروهای برقی در اتحادیه اروپا در سال 2020 برابر با 540 هزار دستگاه خواهد بود که بسیار بیشتر از آمار 319 هزار دستگاه فعلی خواهد بود.

Eelectric-Car-1
Eelectric-Car-1

براساس پیش‌بینی‌ها، فروش خودروهای برقی در اتحادیه اروپا در سال 2020 برابر با 540 هزار دستگاه خواهد بود که بسیار بیشتر از آمار 319 هزار دستگاه فعلی خواهد بود.

Eelectric Car - 3
Eelectric Car – 3

محدودیت‌های قانونی جدید اتحادیه اروپا جریمه‌های سنگینی را متوجه خودروسازانی خواهد کرد که میانگین آلایندگی کربن دی‌اکسید تولید شده از محصولات آن‌ها، بیش از 95 گرم بر کیلومتر باشد. خودروسازانی که از خط قرمز عبور کنند باید برای هر گرم آلایندگی بیش از میزان تعیین شده 79 پوند جریمه پرداخت نمایند که البته بسته به تیراژ محصولات تولید شده، تصاعدی افزایش خواهد یافت.

ادامه مطلب
آشنایی با انواع باتری خودرو و روش های نگهداری آن

بالا رفتن جریمه‌ها باعث شده خودروسازان بر کاهش هزینه تولید خودروهای برقی تمرکز کنند هرچند که اعمال تغییرات اساسی در فرآیند تولید آن هم در مدتی کوتاه، برای خودروسازان بسیار سخت خواهد بود. البته پس از رسوایی فولکس‌واگن و مرسدس‌بنز در ماجرای آلایندگی خودروهای دیزلی، خودروسازان توانستند برای تصویب قانونی لابی کنند که براساس آن، با فروش هر دستگاه خودرویی که میزان آلایندگی آن کمتر از 50 گرم بر کیلومتر باشد، آمار فروش خودروهای برقی آن‌ها نیز دوبرابر محسوب شود تا به تبع آن میانگین آلایندگی کل محصولات نیز کاهش یابد.

API SAE اتومبیل استینگر الانترا النترا انژکتور بنزین تابستان تایر تایم تسمه تصاویر اولیه از فیس‌لیفت هیوندای آزرا تفاوت تایرهای زمستانی با سایر تایرها تویوتا تویوتا تاکوما تویوتا راوفور خودروی سال ژاپن شد جنسیس خرید خودرو روغن رونمایی زمستان زنجیر_چرخ ساسات سرد سمند سوناتا قیمت قیمت روز خودرو در بازار آزاد و درب کارخانه 25 آذر 1398 لاستیک ماشین محافظت معرفی-هیوندای-توسان-مدل-2020 معرفی تویوتا هایلندر مدل 2020 موتور نکات نیویورک هیبرید هیوندای هیوندای سوناتا 2020 پژو کلیدی کیا کیا تلوراید

ادامه مطلب
دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید